Preloader image
Hakkında
Türkiye'nin en eski firmalarından olan ve Havacılık, Savunma ve Uzay Sanayine hizmet eden ORKO, çok çeşitli EMC ürünleri, RF güçlendiricileri, telsiz test sistemleri, radyo frekans test ekipmanları ve aksesuarları sağlayan ve servis veren lider bir firmadır.
EMC, EMI, RF, test cihazları, askeri ekipmanlar, alıcı vericiler, radar antenleri, Türk Silahlı Kuvvetleri, Hava haberleşmesi, DME, VOR, radom, degaussing, HF haberleşme, EMC odaları, Aviyonik, Nükleer EMC, yıldırım testi, ivme test masası, güç metre, gürültü üreteci
2
page-template-default,page,page-id-2,page-parent,theme-stockholm,stockholm-core-2.4.4,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.7.6,select-theme-ver-9.10,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,fs-menu-animation-underline,header_top_hide_on_mobile,,qode_footer_adv_responsiveness,qode_footer_adv_responsiveness_1024,qode_footer_adv_responsiveness_one_column,qode_menu_center,qode-single-product-thumbs-below,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1282

ORKO LTD. ŞTİ.,

1970 yılından beri, Türkiye’de RF test, EMC, mikrodalga ve avionik alanlarında yüksek teknoloji ürünler ve çözümler sunmaktadır. Distribütörlüğünü üstlendiği EMC ve RF test sistemleri konusunda dünyanın en prestijli firmalarının ürünlerini savunma sanayi kuruluşlarının ve özel sektörün ihtiyaçlarına göre planlayarak kalite, zaman ve bütçeye uygun tedarik etmektedir. Bu bazan tek bir ürün ile, çoğu zaman da birden fazla firmanın ürün ve opsiyonlarından oluşan projelerle gerçekleşmektedir.

ORKO Servis anahtar teslimi EMC odası ve cihaz parkı kurulumu, telsiz test sistemleri bakım ve onarımı, mikrodalga cihaz, kapsamlı avionik test sistemi kurulumu ve tamirlerini gerçekleştirir. Ayrıca, satış sonrası eğitim, bakım ve mümkün olan en kısa sürede parça bazında tamirleri başarıyla yerine getirmektedir. 

 

ORKO 1970 yılından beri ülkemiz için önemli birçok projeye imza atmıştır. Bunlardan bazıları:

 

1970: İlk ve ikinci S600 taşınabilir radar konvoyları Türk Hava Kuvvetlerine satıldı ve teslim edildi. Yüklenici Marconi Radar Systems Limited, İngiltere.

1971 – 1975: Telefon ve görüntü iletimi için geniş bantlı mikrodalga (1800 kanallı) PTT sistemi Türkiye’nin doğusuna kuruldu. Yüklenici General Telephone and Electronics S.p.A., İtalya.

1974: Türk Jandarma Kuvvetleri Komutanlığı için Geniş Bantlı HF / SSB Alıcı-Vericileri. Yüklenici Southcom Uluslararası , ABD

1975 – 1977: Dilburnu’daki Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın (NATO) Demanyetize Alanı, Gölcük . Yüklenici Thorn-EMI Ltd., İngiltere.

1980: TRT tarafından tek seferde ihale edilen en büyük (8 adet) Telesine Ekipmanı Sistemi. Yüklenici Marconi Communication Systems Ltd., İngiltere.

1982: Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı (NATO) için çeşitli boyutlarda radomlar. Yüklenici ESSCO Inc., Amerika Birleşik Devletleri.

1985: Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için Üç Kıyı İzleme (alçak gözleme) Radar Sistemleri (NATO) Karaburun, Kefken ve Karadeniz Ereğlisi. Yüklenici Marconi Radar Systems Ltd., İngiltere.

1987 – 1993: HF / SSB Esnek Frekans değiştirebilen Alıcı-Vericilerinin Yerel üretimi ve Teknoloji Transferi Türk Silahlı Kuvvetleri, TC. Savunma Bakanlığı, Savunma Bakanlıkları Müsteşarlığı. Yüklenici Marconi Communication Systems Ltd., İngiltere.

1999: TÜBİTAK’a 10 metrelik ölçümler için yankısız bir odanın üretimi ve teslimi, Yüklenici SIEPEL, Fransa.

2000 – 2006: Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na taşınabilir TRC-22xx radarı için sekiz adet radome sisteminin teslimatı. Yüklenici ESSCO-Collins Ltd., İrlanda.

2010: 10 metrelik bir yankısız oda ve ilgili amplifikatör ekipmanının üretim ve teslimatı ASELSAN, Yükleniciler SIEPEL, Fransa, Amplifier Research, ABD

2012: ROKETSAN HWIL sistemini barındıran yankısız oda üretimi ve teslimatı. Yüklenici SIEPEL, Fransa.

2013 – 2021 : ORKO LTD. EMC, RF Haberleşme, Aviyonik ve Telsiz Test Setleri ile konusundaki en iyileri Savunma ve Uzay Endüstrisine sunmaya devam etmektedir.